مطالبه اتصال صنایع کرمانشاه به شبکه ریلی

مطالبه اتصال صنایع کرمانشاه به شبکه ریلی

مطالبه اتصال صنایع کرمانشاه به شبکه ریلی


فرماندار

فرماندار کرمانشاه گفت: صنایع بزرگ کرمانشاه همچون پتروشیمی و فولاد با کمک راه آهن به شبکه ریلی کشور متصل می شوند.

به گزارش تین نیوز به نقل از مهر، محمدرضا آمویی با اشاره به برگزاری نشستی با مدیرکل راه آهن اراک و بیان مطالباتی در حوزه راه آهن کرمانشاه اظهار کرد: اتصال صنایع کرمانشاه به شبکه ریلی کشور با ایجاد خطوط فرعی و برای کاهش هزینه های حمل و نقل کالاهای تولیدی و مواد اولیه انجام می شود.

وی بهره برداری کارخانجات و صنایع بزرگ استان همچون پتروشیمی، نیروگاه و پالایشگاه از ظرفیت ریلی را یک ضرورت دانست و بیان کرد: در رابطه با ایجاد خطوط فرعی ریلی برای جابجایی تولیدات صنایع بزرگ کرمانشاه برنامه ریزی شده و سرمایه گذار نیز در حال جذب است .

فرماندار کرمانشاه با تأکید بر فراهم سازی مقدمات راه اندازی دهکده لجستیک در کرمانشاه، افزود: بسیاری از شرکت های بزرگ در سراسر کشور به دلیل مرکزیت کرمانشاه در غرب کشور، ظرفیت ریلی کرمانشاه و نزدیکی آن با کشور عراق تمایل به ارسال کالاهای خود از این استان دارند و بر این اساس ایجاد دهکده لجستیک ضروری است.

آمویی تاکید کرد: ایجاد دهکده لجستیک اشتغالزایی را نیز به دنبال دارد که این موضوع مورد توجه مدیریت ارشد استان و اداره کل راه و شهرسازی است و امیدواریم به زودی مراحل اجرایی این دهکده آغاز شود.

وی با اشاره به مباحث مطرح شده در دیدار با مدیرکل راه آهن اراک، گفت: وضعیت ایستگاه راه آهن کرمانشاه اعم از ساختار مدیریتی آن و استقرار مدیریت راه آهن در استان و کیفیت و نوع قطارها از دغدغه ها و مطالباتی بود که در این جلسه مطرح شد.

آمویی با اشاره به قول مساعد مدیرکل راه آهن اراک برای اعمال تغییرات، بیان کرد: وضعیت خط ریلی کرمانشاه برای حضور شرکت های ریلی مطرح باید بهبود یابد و درباره افزایش رام های قطار با توجه به ظرفیت موجود نیز از طریق استانداری اقدام خواهد شد.

فرماندار کرمانشاه با اشاره به استفاده از ظرفیت خطوط ریلی کرمانشاه در ایام اربعین، خاطرنشان کرد: مقرر شده تیمی از کادر اداری و تخصصی اداره کل راه آهن اراک در ایام اربعین در کرمانشاه مستقر شوند تا بتوانند برنامه ها را پیگیری کنند.

 

منبع:شبکه خبری تحلیلی صنعت حمل و نقل تین نیوز

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.