استجازه رهبر انقلاب برای اجرای ۲ پروژه ریلی کرمانشاه- خسروی و مبارکه-شهرکرد

استجازه رهبر انقلاب برای اجرای ۲ پروژه ریلی کرمانشاه- خسروی و مبارکه-شهرکرد

وزیر راه و شهرسازی از تصویب تامین منابع مالی دو پروژه ریلی از محل منابع استجازه رهبر انقلاب و تصویب در هیات دولت خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی از تصویب دو پروژه ریلی مهم کشور به عنوان پروژه های مشمول استجازه مقام معظم رهبری در جلسه امروز هیئت دولت خبر داد.

بذرپاش گفت: با پیگیری‌های چند ماهه مستمر وزارت راه و شهرسازی دو پروژه ریلی مهم کشور به پروژه‌های مشمول استجازه رهبر انقلاب افزوده شد و انشاالله جهش قابل توجهی در روند اجرای آنها ایجاد خواهد شد. یکی از این پروژه‌ها پروژه ریلی راهبردی کرمانشاه -خسروی است که شبکه ریلی کشور ایران را به کشور عراق متصل می‌کند و مسیر ترانزیتی کشور را در قالب کمربند ایران_ راه تکمیل می‌کند.

به گفته وزیر راه و شهرسازی، این پروژه ریلی که ۲۶۳ کیلومتر طول دارد در حال حاضر حدود ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که انشاالله با تزریق ۳۰ همت منابع نقدی از محل استجازه مقام معظّم رهبری، در اسرع وقت و در یک بازه زمانی سه ساله تکمیل می‌شود و به بهره‌برداری خواهد رسید.

عضو کابینه دولت سیزدهم ادامه داد: پروژه مهم دیگر راه آهن اصفهان(مبارکه) به شهرکرد است که از پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد برخوردار بوده و انشاالله با هزینه حدود ۴ همت منابع نقدی از محل فوق الذکر حداکثر تا یک سال آینده تکمیل و بهره‌برداری می‌شود.

بذرپاش توضیح داد: با انجام این کار هم یک مرکز استان مهم کشور (شهرکرد) به شبکه ریلی متصل می‌شود و هم کارخانه‌های فولادی و سایر چشمه های بار که در آن مسیر وجود دارد می‌توانند از این خط ریلی استفاده کنند که البته کارخانه های فولاد فوق به ویژه فولاد مبارکه نیز در تأمین بخشی از منابع مشارکت خواهند کرد.

 

 

 منبع: پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.