اعضای کمیسیون عالی سوانح راه آهن مشخص شد

کمیسیون عالی سوانح راه آهن

بالاخره حکم اعضاء کمیسیون عالی سوانح راه آهن امضاء و مقدمات تشکیل این کمیسیون فراهم شد .

به گزارش تین نیوز ، با پایان یافتن دوره کمیسیون عالی سوانح راه آهن در تاریخ 1402/03/10 وضعیت این کمیسیون تا تعیین اعضای دوره جدید در ابهام بود که بالاخره در روز شنبه هفته جاری احکام اعضای کمیسیون توسط وزیر راه و شهرسازی امضا و ابلاغ شد.

علیرغم اینکه احکام صادره برای اعضای پیشنهادی کمیسیون توسط شرکت راه آهن به وزیر راه ارسال شده بود، با این حال تا روز شنبه 1402/03/16 احکام توسط وزیر راه و شهرسازی امضاء نشده بود.

یعنی عملا بیش از 40 روز کمیسیون رسمیت نداشت و طبق شنیده ها هیچ جلسه ای برگزار نشده بود. این در حالی است که هر روز سوانح کوچک و بزرگی رخ می دهد به ویژه اینکه در روز دوشنبه هفته گذشته یعنی 1402/04/12 سانحه مهمی در بندرعباس بین ایستگاه انشعاب به سمت بارکو (محل تخلیه مواد معدنی توسط واگن برگردان) رخ داد و خسارت هنگفتی شامل نابودی کامل یک لکوموتیو و ده ها واگن باری و از بین رفتن جان یک انسان، به بار آورد.

یقینا برگزاری منظم کمیسیون عالی سوانح و به تبع آن کمیسیون های سوانح مناطق راه آهن نقش مهمی در کنترل مستمر شاخص های ایمنی و بررسی و نظارت بر عملکرد سیر و حرکت قطارهای باری و مسافری دارد و هر گونه تاخیر ناشی از تعلل در امضای احکام با همه مشکلاتی که در حوزه ایمنی ریلی وجود دارد، بخشودنی نیست.

لازم به ذکر است که اعضای اصلی کمیسیون ایمنی در دوره جدید؛  آقایان نوذر ابراهیمی لامع (کارشناس خبره علائم و ارتباطات)، محمدحسن اسماعیلی (رئیس کمیسیون عالی سوانح راه آهن در چند دوره قبل) ، احمد جباری (عضو کمیسیون عمران مجلس)، جهانبخش حمزه وند (خبره در امور ناوگان)، رضا شاکری (خبره بهره‌برداری و سیر و حرکت)، پرویز عالیوند (مشاور و نماینده انجمن صنفی شرکت های ریلی در کمیسیون عالی سوانح راه آهن) و حسین نصیری (جانشین دبیر کمیسیون عالی سوانح دوره قبل) می باشند.

همچنین این کمیسیون 6 عضو علی البدل دارد.

 منبع: شبکه خبری تحلیلی صنعت حمل و نقل تین نیوز

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.