افتتاح اتصال ریلی بندر انزلی با حضور رئیس جمهور

افتتاح اتصال ریلی بندر انزلی با حضور رئیس جمهور

​دبیر شورای عالی مناطق آزاد از افتتاح طرح اتصال بندر انزلی به شبکه ریلی تا پایان سال با حضور رئیس جمهور و تقاضای سرمایه گذاری ۷۲۰ هزار میلیارد تومانی در مناطق آزاد خبر داد.

 

به گزارش تین نیوز به نقل از تسنیم،  حجت الله عبدالملکی با اشاره به مطالبه رییس جمهور برای جلب 10 میلیارد دلاری طرح های سرمایه گذاری در مناطق آزاد، اظهار کرد: با توجه به ظرفیت ها و توانمندی های متنوع مناطق آزاد تجاری صنعتی کشور، این امر قابل تحقق است.

وی از تقاضای سرمایه گذاری 720 هزار میلیارد تومانی در مناطق آزاد خبر داد و افزود: تهیه بسته های سرمایه گذاری در مناطق آزاد نقطه شروعی برای جلب توجه علاقمندان داخلی و خارجی محسوب می شود. به عنوان مثال منطقه آزاد انزلی از جمیع جهات یک منطقه شاخص و نمونه بوده و این مهم ناشی از کارکردها، اثربخشی و نظام مدیریتی حاکم بر منطقه شما می باشد.

وی با بیان این که از ابتدای سال تاکنون ارزش تقاضاهای سرمایه گذاری، در منطقه آزاد انزلی به حدود 43 همت ارتقاء یافته است، اضافه کرد: جلب نظر سرمایه گذاران برای ارائه تقاضا، نقطه آغازین مراحل مختلف جذب و حضور سرمایه گذار قلمداد می شود.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از افتتاح خط آهن رشت-انزلی تا پایان سال و با حضور رئیس جمهور خبر داد و گفت: تراز تجاری مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با صادرات 18 میلیارد دلاری، مثبت 13.5 میلیارد دلار بوده است.

عبدالملکی تصریح کرد: مناطق آزاد بدون بهره گیری از بودجه دولتی به این موفقیت ها دست یافته اند، در حالی که حدود 90 درصد مصرف بودجه کشور صرف امور جاری و مابقی در حوزه عمرانی هزینه می شود، در مناطق آزاد این شاخص 70 درصد زیرساختی و 30 درصد جاری است.

وی خواستار اعمال منعطف و مبتنی بر شرایط، تغییر و تحولات داخل و خارج از منطقه آزاد، طرح جامع در راستای تسهیل و تسریع فرآیندهای بررسی تقاضاهای سرمایه گذاری شده و ابراز امیدواری کرد سازمان منطقه آزاد انزلی تا پایان سال جاری موفق به جذب 60 درصد از طرح های سرمایه گذاری شود.

 

منبع: شبکه خبری تحلیلی صنعت حمل و نقل تین نیوز

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 16 =

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.