نهادینه شدن ریل‌ گذاری جدید در راه‌ آهن طی دولت سیزدهم

نهادینه شدن ریل‌ گذاری جدید در راه‌ آهن طی دولت سیزدهم

مدیرعامل راه آهن از تلاش مستمر و جهادی راه آهن جمهوری اسلامی ایران در دولت سیزدهم و برداشتن گام های بلندی در راستای اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی ایران بر قله های موفقیت خبر داد و اظهار نمود: دراین راستا ریل گذاری جدیدی در راه آهن نهادینه شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، با حضور سید میعاد صالحی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن، دومین نشست شورای مدیران راه آهن در سال جاری برگزار شد.

در این نشست که اعضای هیئت مدیره، معاونین، مدیران کل ستاد و مناطق راه آهن حضور داشتند، گزارش پایش عملکرد ۴ ماهه سال ۱۴۰۲ راه آهن در حوزه های مختلف عملیاتی اعم از ایمنی و حمل بار و مسافر در مقایسه با مدت زمانی مشابه در سال ۱۴۰۱ از سوی دفتر مهندسی حمل ونقل ارایه شد و مورد بحث و بررسی قرار گرفت و دستورات لازم جهت تقویت نقاط قوت و رفع نقاط ضعف موجود از سوی مدیرعامل به واحدهای ذیربط ستادی و مناطق صادر شد.

صالحی در ادامه این نشست، با یادآوری اینکه مهم ترین وظیفه ما،تلاش در جهت پیشرفت کشور و اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی ایران بر قله های موفقیت است، تاکید کرد: در این راستا، ریل گذاری جدیدی در راه آهن به منظور تحقق اهداف انقلاب اسلامی صورت گرفته است که بخشی از آن محقق شده و لازم است برای تحقق کامل آن تمام ارکان شرکت تلاش خود را به کار بگیرند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تغییرات صورت گرفته در سطوح مدیریتی ستاد و مناطق که طی مدت اخیر در راه آهن انجام شده است، تصریح کرد: مدیریت و توفیق خدمت به مردم، امانتی الهی است و در قبال آن باید پاسخ گو باشیم. حال که این ودیعه از سوی مدیرعامل راه آهن به مدیران تفویض شده است، باید به درستی از آن در جهت پیشرفت حمل و نقل ریلی به عنوان یکی از پیشران های توسعه کشور و خدمت به مردم استفاده شود.

صالحی با تاکید بر ضرورت مدیریت مقتدرانه از سوی مدیران در جهت حفظ منافع راه آهن، خاطرنشان کرد: مدیران ستاد و مناطق باید برای پیشرفت راه آهن و حفظ منافع آن، فداکارانه تمام تلاش خود را به کار گیرند.

وی فرایندهای سنتی اداره راه آهن را یکی از دلایل اصلی عدم موفقیت آن دانست و عنوان کرد: سال ها راه آهن به شکل سنتی اداره شده است و تلاش کافی و لازم برای نفوذ فناوری در لایه های مختلف مدیریتی و عملیاتی آن صورت نگرفته و ساختار آن سنتی باقی مانده است.

مدیرعامل راه آهن اصلاح آئین نامه کیلومتراژ را نمونه ای موفق از تلاش های صورت گرفته برای شروع اصلاحات ساختاری در فرایندهای راه آهن ارزیابی کرده و گفت: پس از گذشت یک دهه از بلاتکلیف ماندن اصلاح آئین نامه کیلومتراژ، با برگزاری بیش از ۲۰ جلسه هیات مدیره و تشکیل ۲۰ جلسه کارگروه تخصصی، این آئین نامه با دریافت نظرات ذینفعان اصلاح شد.

صالحی با تاکید بر ضرورت اصلاح گام به گام ساختاری و فرایندی در راه آهن، تصریح کرد: در مسیر انجام این اصلاحات تعهد به ارزش های انقلاب اسلامی برای ما مهم است و حاشیه سازی جریاناتی که منافع  فسادآمیزشان در راه آهن قطع شده اهمیتی ندارد و با عملکرد خود پای آن ایستاده ایم و آن را پیگیری خواهیم کرد.

مدیر عامل راه آهن در این نشست، با اشاره به ماموریت های ستاد تحول از مدیران ستاد و مناطق خواست تا پیشنهادات موثر و سازنده خود را در جهت بهبود رویه های عملیاتی راه آهن به ستاد تحول ارائه دهند تا در آنجا بررسی شود.

گفتنی است نخستین جلسه شورای مدیران ستاد و مناطق راه آهن نیز روز پنجم فروردین ماه سال ۱۴۰۲ و در آغازین ساعات شروع به کار رسمی اداری کشور برگزار شده بود و در آن جلسه سیاست های راهبردی راه آهن در سال جدید از سوی مدیرعامل به مدیران ابلاغ شد.

 

 منبع:  شبکه خبری تحلیلی صنعت حمل و نقل تین نیوز

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − پنج =

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.