پروژه اتصال راه آهن سنندج به مرز باشماق و عراق آغاز شد

پروژه اتصال راه آهن سنندج به مرز باشماق و عراق آغاز شد

وزیر راه و شهرسازی گفت: اتصال به کشور عراق از 3 مسیر ریلی ممکن است و این ظرفیت وجود دارد که از همین امروز با دستور رئیس جمهور اجرای اتصال مرز باشماق و کشور عراق را آغاز می کنیم.

به گزارش تین نیوز به نقل از فارس، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی صبح امروز در مراسم بهره برداری از راه آهن همدان ـ سنندج که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، اظهار کرد: از همراهی و همدلی بین مسوولان استان کردستان و نمایندگان مجلس در مسیر توسعه زیرساخت های حوزه راه تقدیر می کنیم.

وی اضافه کرد: یکی از راه های اصلی مواصلاتی کشور از مسیر شرق به غرب کشور و رسیدن به مرز باشماق همین خط ریلی همدان ـ سنندج است که امروز به بهره برداری رسیده است.

وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: اتصال به کشور عراق از 3 مسیر ریلی ممکن است و این ظرفیت وجود دارد که از همین امروز با دستور رئیس جمهور اجرای مرز باشماق و کشور عراق را آغاز کنیم.

بذرپاش افزود: ایران سرزمین فرصت های لجستیکی و ترانزیتی است و این مهم به صورت ویژه مورد توجه دولت قرار گرفته است.

به گفته وی، تکمیل راه های موصلاتی اصلی و راهبردی که هم قدرت آفرین و هم دسترسی را بیشتر می کند از اولویت های مهم وزارت راه و شهرسازی است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: حمل بار و مسافر با تقویمی که اعلام می شود از همین امروز از خط آهن سنندج آغاز می شود.کریدور شرقی و غربی را وصل می کنیم که به لحاظ ثروت آفرینی بسیار ارزشمند است.

وی تاکید کرد: از امروز همه تلاش ما معطوف به تکمیل تمام زنجیره های مواصلاتی در کل کشور برای ایجاد خدمات به مردم قدردان و قدرشناس ایران اسلامی است.

وزیر راه گفت: در صورت موافقت رئیس جمهور، پروژه اتصال راه آهن همدان ـ سنندج به مرز باشماق را به عنوان یکی از شاهراه های اصلی از امروز کلید خواهیم زد.

 

  منبع: شبکه خبری تحلیلی صنعت حمل و نقل تین نیوز

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + پنج =

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.