پیشرفت ۷۰ درصدی راه آهن چابهار زاهدان

پیشرفت ۷۰ درصدی راه آهن چابهار زاهدان

پیشرفت ۷۰ درصدی راه آهن چابهار زاهدان


سیستان مدیر طرح های شرکت ساخت و توسعه در سیستان و بلوچستان از پیشرفت ۷۰ درصدی راه آهن زاهدان ایرانشهر چابهار خبر داد.

به گزارش تین نیوز به نقل از وزارت راه و شهرسازی (سیستان و بلوچستان)، محمد گرائیلی مدیر طرح های شرکت ساخت و توسعه در سیستان و بلوچستان از پیشرفت ۷۰ درصدی راه آهن زاهدان ایرانشهر چابهار خبر داد و گفت: این طرح مهم ریلی که کلنگ ساخت آن از اواخر سال ۹۲ در سیستان و بلوچستان به زمین زده شد موجب تکمیل اتصال کریدور ریلی شرق کشور، اتصال بندر شهید بهشتی چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی کشور به شبکه ریلی، توسعه سواحل مَکُران، اتصال کشورهای آسیای میانه و افغانستان به آب های آزاد اقیانوسی و همچنین سبب ایجاد بستر مناسب برای توسعه و رشد اقتصادی منطقه خواهد شد.

گرائیلی افزود: اتمام این ابر پروژه برای اتصال چابهار به زاهدان به صورت ریلی ۲۰۰ هزار میلیارد ریال دیگر اعتبار نیاز دارد.

وی ادامه داد: در مجموع راه آهن زاهدان ایرانشهر چابهار به طول محور حدود ۶۳۴ کیلومتر و با احتساب خطوط ایستگاه ها حدود۷۴۴ کیلومتر هست که در هشت قطعه در حال اجراست که پیشرفت فیزیکی آن به ۷۰ درصد رسیده است.

مدیر طرح های شرکت ساخت و توسعه در سیستان و بلوچستان با بیان اینکه خط ریلی زاهدان _ خاش به طول ۱۷۰ کیلومتر سال گذشته به بهره برداری رسید، تاکید کرد: اختصاص۲۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز زمینه بهره برداری هر چه سریعتر از این طرح مهم ملی را فراهم می کند.

وی اظهار کرد: این خط ریلی از شهرهای چابهار، نیکشهر، ایرانشهر، خاش و زاهدان عبور خواهد کرد و پیش بینی می شود تا سال ۱۴۲۰ بیش از ۲ میلیون مسافر و هفت میلیون تن بار از طریق این خط ریلی منتقل شود.

 

  منبع: شبکه خبری تحلیلی صنعت حمل و نقل تین نیوز

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.